1. Objevte Toyotu
  2. Novinky
  3. Tipy na výlet v okolí Prahy: Objevte méně známá místa

Tipy na výlet v okolí Prahy: Objevte méně známá místa

Takhle příjemný podzim tu ještě nikdy nebyl. Využijte toho a vyrazte o víkendu na výlet. Vaším cílem přitom nemusí být jen nejznámější turistické atrakce, ale i méně známá, a přitom stejně krásná místa, třeba v okolí Prahy. Inspirujte se naším výletem, na který jsme vyrazili nepřehlédnutelným plug-in hybridním Priusem.

Rozhledna Radovič

Celoročně přístupnou rozhlednu Radovič najdete na stejnojmenném vrchu u Velvar. Má sice jen tři metry, přesto nabídne krásný výhled právě na Velvary, ale také na České středohoří, horu Říp, Mělník a Kladno, za jasného počasí odtud můžete spatřit i Krušné a Lužické hory a Krkonoše. Je také perfektním místem pro piknik – na její plošině je totiž i stůl s lavicemi.

Zdymadlo Hořín

Pochází z konce 19. století a protože je chráněnou a před dvěma lety zrekonstruovanou technickou památkou, udrželo si zdymadlo Hořín na Vltavě svůj někdejší půvabný vzhled. Zdymadlo překonává Vraňanský jez a je nejvyšším plavebním stupněm v úseku Praha – Mělník. V roce 1996 tu vznikla ještě malá vodní elektrárna, jejíž kanál bývá využíván také pro veslařské závody.

Písečný přesyp

Na východním okraji Přírodního parku Kersko-Bory najdete unikátní a dodnes pohyblivou písečnou dunu, která tu vydržela už od čtvrtohor. Tehdy s sebou proud řeky Labe přinášel nánosy štěrku a písku, a jeho nejjemnější části vítr nafoukal do tvaru tohoto přesypu. Tahle zvláštní „pláž“ je však výjimečná také několika pískomilnými živočišnými druhy, které tu žijí – například mravkolvi nebo svižník lesní.

Bývalý Švehlův památník

Původně měl připomínat československého politika Antonína Švehlu. Pak ho ale stát zabavil a používal jako pomník obětem nacismu a padlým bojovníkům za svobodu během druhé světové války. Dnes se mu kvůli jeho špatnému stavu i posazení uprostřed zeleně přezdívá český Stonehenge. Najdete ho ve Ždánicích.

Tip na cestu:

Podívejte se na video ze seriálu Počesku z produkce české Toyoty, které vás těmito místy provede a zároveň vám ukáže praktickou trasu, díky níž můžete všechna tato místa můžete pohodlně zvládnout i během jediného dne. Udělejte si screenshot mapy z videa, nabijte svůj plug-in hybridní Prius, jehož dojezd ještě prodlužují solární panely na střeše, aby vaše cestování bylo co nejekologičtější, a vyrazte.

Další zajímavosti ze světa Toyota v magazínu Toyota Life